V KS Lokev je bila sobota, 27.07.2019 rezervirana za balinarje. Marljivi lokavski organizatorji so priredili že 09. tradicionalni turnir v balinanju. Začelo se je dopoldne z zborom udeležencev, ter obvezno marendo in se nadaljevalo z žrebom skupin in prvimi tekmami. Na letošnjem turnirju se je zbralo kar 12 ekip iz sosednjih vasi in zamejstva, ki so bile razvrščene v dve skupini. Igralo se je na dveh prizoriščih in sicer na balinišču pri gasilskem domu v Lokvi in v dvorani v Sežani. Organizator turnirja, marljivi domači balinarski navdušenci so tudi letos poskrbeli, da je turnir potekal tekoče in brez zapletov. Poleg domačih balinarjev so krogle natančno bližali in zbijali ekipa iz Prema, Gorenj pri Divači, Bazovice, Vrem, Barke, Gradišč, Gradiščice, Vrhpolja, Ojstrovice, Obrova in ekipe Direndaj.

Zmagovalci turnirja so postali balinarji iz Lokve, drugo mesto so osvojili Gorenjci, tretje mesto pa je pripadlo ekipi Bazovice. Po končanem turnirju je bila svečana podelitev pokalov in medalj, posebno nagrado za nesebično pomoč pri organizaciji turnirja, (sliko vasi Lokev) pa je pripadla g. Niku Dolganu. Organizator turnirja se je po končani podelitvi iskreno zahvalil vsem sponzorjem, g. Kelentriču za pripravo okusne enolončnice, ter vsem ostalim, ki  so sodelovali pri organizaciji dogodka, ter napovedali, da bo v letu 2020 jubilejni 10. balinarski turnir na katerem pričakujejo še večje število udeležencev.

Prispevek zapisal: Robert Müllner